Talajjavítás

Egyre több épületet építenek olyan területeken, ahol különösen összetettek az altalajviszonyok. Az általunk alkalmazott talajjavítási módszerek minimalizálják a süllyedéseket, növelik az altalaj teherbíró képességét és biztosítják a lejtők stabilitását. Végül is a kihívást jelentő projektek specialistái vagyunk, és megfelelő módszerek alkalmazásával képesek vagyunk biztosítani, hogy minden építési projekt jövőbiztos legyen.

Mélytömörítéses talajjavítás (VC)

A szemcsés talajok, például a homok vagy a kavics gyakran nem rendelkeznek kellő tömörséggel. Ahhoz, hogy ezt megváltoztassuk a talajt sűrített levegő vagy víz segítségével lebegő állapotba hozzuk, majd a vibrátor fokozatos eltávolításával egy 2-4 m átmérőjű tömörített zónát hozunk létre.

Dinamikus mélytömörítés

A szemcsés talajok tömörségének javítása érdekében egy súlyt többször, nagy magasságból leejtenek. A becsapódáskor kibocsájtott mozgási energia a szemcsevázat átrendeződésre kényszeríti. A tömörítési arány függ a talaj tulajdonságaitól, a leeső súly tömegétől, az ejtési magasságtól és a tömörítési pontok közötti távolságtól.

Vibrált kavicscölöpök (VR) / Száraz vibrált betoncölöpök (DVCC)

A kohéziós talajokban a teherbíró képességet VR vagy DVCC módszerekkel lehet javítani. Ezekkel a módszerekkel a talajjavító anyagot a vibrátor csúcsán juttatjuk a talajba, ahol több lépésben tömörítjük vibrálással. Amíg VR esetében szemcsés anyagot, kavicsot és/vagy homokot alkalmazunk, addig DVCC módszer esetében nedves betont vibrálunk a talajba.

Letöltés (csak angol nyelven elérhető)